102

در دهه های اخیر صنعت ساختمان سازي در كشورهاي پيشرفته از حالت سنتي خارج و روند صنعتي به خود گرفته است. از مزیت های این تحول می توان به سبكي، مقاومت، يكپارچگي، عايق بودن، سرعت در نصب، سهولت در اجرا و ... كه فرايند توليد استاندارد و ايمن را كامل مي‌كند، اشاره کرد. كشور پهناور ايران با دارا بودن شرايط اقليمي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي خاص و بالاخص قرار داشتن اكثر نقاط آن در مسير كمربند زلزله خيز جهاني و كمبود مسكن، به واسطه رشد جمعيت كشور، نيازمند اين تحول است تا از مصالح بهينه شده و از سيستم صنعتي توليد مسكن استفاده شود.

شرکت پارسین گستر جنوب با نام تجاری پارسین با سابقه فعالیت قریب به سه دهه در امر تولید انواع ساندویچ پانل های دیواری و سقفی با هسته فوم پلی یورتان، عایق های کف و بدنه، کانال های عایق هوا، سردخانه کامیون و کامیونت، سردخانه و تونل انجماد پرتابل کانکس و ورق های پوششی، ساخت و اجرای سردخانه های ثابت و سالن های صنعتی و خدمات عایق کاری از طریق اسپری و فوم و خدمات مبتنی بر فناوری روز دنیا راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را با موفقیت تا کنون پیموده است. امـروزه با توجـه به پر رنگ تر شدن مسـاله ی بهینه سازی مصـرف انرژی، رویکرد به روش های صنعتی تولید ساختمان و حفـظ منـابع طبیعی  کـشـور گـروه پارسین بر آن اسـت، تا با بهـره گـیری از تـجـربه سی ساله خـود و همچنین با بـهـره گـیـری از پـرسـنـل مـتـخـصـص، در زمـینه طــراحی، توسعه و ساخت سیستم های نوین سـاخـتمـانی، فـعـالـیت خـود را گـسترش دهد. در این راستا سیستم ساختمانی انرژی+ویلا بر اساس  تجربیات و فـنـاوری روز دنیـا راه انـدازی گـردید.  

مبنای این سیستم ساختمانی برپایه استفاده از ساندویچ پانل های دیواری و سقفی به جای مصالح سنتی از جمله: سفال، بلوک و آجر می باشد که دارای مزیت های زیادی نسبت به سیستم های سنتی ساختمان است.

از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مصرف کم انرژی (عایق دما)
  • عایق صدا
  • کاهش هزینه ساخت
  • مقاوم در برابر زلزله
  • سبک سازی ساختمان به دلیل کاهش بار مرده ساختمان

در این سیستم ساختمانی ساندویچ پانل ها غیر باربر و ساختمان دارای اسکلت فلزی (ترجیحاً پیچ و مهره) می باشد. روند اجرای پروژه های EPV به این صورت است که ابتدا فونداسیون در محل پروژه اجرا و در همین حین اسکلت فلزی با توجه به نقشه های اجرایی در کارخانه تولید و به محض اتمام فونداسیون در محل اجرا کار گذاشته می شود. ساندویچ پانل ها نیز پس از اتمام اسکلت ساختمان به محل پروژه حمل و نصب آن ها آغاز می گردد. بدین ترتیب درمدت زمان کوتاهی فاز سفت کاری ساختمان به اتمام رسیده و پروژه وارد فاز نازک کاری می شود.